Skip to content

 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 
Забули пароль?
Реєстрація
Головна
Інститут проблем безпеки АЕС: Новини
Робочий семінар
23.03.17 13:17

З 15 по 17 березня Науково-дослідним центром Європейської комісії в м. Гел (Бельгія) було організовано та проведено робочий семінар з організації співпраці між Науково-дослідним центром Європейської комісії, Японським агентством з атомної енергетики та науковими організаціями України.

У семінарі брали участь представники ІПБ АЕС НАН України, Європейської комісії, Японського агентства з атомної енергетики, Польського національного центру ядерних досліджень, Бельгійського національного центру ядерних досліджень, Харківського інституту фізики та технологій і Київського національного університету імені Тараса Шевченко.

Від ІПБ АЕС в семінарі прийняли участь завідувач відділення ядерної та радіаційної безпеки Віктор Краснов та науковий співробітник відділу аналізу безпеки радіаційно-небезпечних об’єктів Андрій Холодюк, які зробили наступні доповіді:

Про результати діяльності ІПБ АЕС НАН України;

 • сучасний стан робіт з перетворення об’єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему;
 • контроль ядерних матеріалів на майданчику Чорнобильської АЕС;
 • проблеми обліку ядерних матеріалів під час їх вилучення з об’єкту «Укриття».

  Іноземними учасниками семінару були визначені напрями досліджень, якими сьогодні займаються інститути Європи та Японії.

  Після обговорення представлених результатів досліджень була погоджена подальша тристороння співпраця у сфері ядерних досліджень. Представники Європейської Комісії запропонували розробити більш детальний план співпраці з ІПБ АЕС після визначення актуальних проблем. Результатом обговорення стало ухвалення рішення щодо проведення 25–26 жовтня в м. Мол (Бельгія) конференції «Від ядерних даних до достовірної оцінки тепловиділення розпаду відпрацьованого ядерного палива», на яку було запрошено спеціалістів ІПБ АЕС НАН України.

  Колегами з Японії було запропоновано використання розроблюваної ними технології для тренування персоналу ІПБ АЕС та ДСП ЧАЕС щодо роботи в радіаційно небезпечних та складних умовах на базі ІПБ АЕС НАН України.

  Під час проведення семінару представниками Європейської комісії була організована екскурсія до прискорювачів часток, що знаходяться на території Науково-дослідного центру в м. Гел (Бельгія).

 •  
  Міжнародний семінар
  14.03.17 15:45

  З 27 лютого по 2 березня в місті Шеффілд (Велика Британія) пройшов міжнародний семінар, організований науковцями Шеффілдського університету та спрямований на дослідження проблем, що пов’язані зі зняттям з експлуатації ядерних об’єктів та поводженням із паливовмісними матеріалами (ПВМ) об’єкта «Укриття» на Чорнобильській площадці. Окрім представників ІПБ АЕС у семінарі брали участь близько 20 наукових співробітників із Великобританії – представників університетів та науково-дослідних організацій Шеффілда, Лондона, Манчестера, Бристоля, Глазго.

  Від ІПБ АЕС у семінарі взяли участь: директор інституту чл.-кор. НАН України, проф. Анатолій Носовський, зав. відділенням Віктор Краснов, зав. відділом к. т. н. Валерій Хан, д. ф.-м. н. Сергій Габелков, зав. сектором Олексій Одінцов, Микола Павлюченко, наукові співробітники Роман Годун та Олександр Любицький. Членами української делегації на семінарі були представлені такі доповіді:

 • А. Носовський – «Основні напрямки наукової діяльності Інституту проблем безпеки АЕС НАНУ та перспективи перетворення об’єкта “Укриття” на екологічно безпечну систему»;
 • В. Краснов – «Поточний стан зруйнованого 4-го блоку ЧАЕС та паливовмісних матеріалів у ньому»;
 • О. Одінцов – «Поводження з рідкими радіоактивними відходами на ОУ, Вилуговування радіонуклідів із лавоподібних паливовмісних матеріалів ОУ»;
 • С. Габелков – «ЛПВМ ОУ. Модель деградації структури. Прогноз поведінки»;
 • В. Хан – «Моніторинг радіоактивного пилу в зруйнованому 4-му блоці ЧАЕС»;
 • М. Павлюченко – «Модернізація системи пилопригнічення на НБК ОУ»;
 • Р. Годун – «Дослідження скупчення паливовмісних матеріалів, що знаходиться під приміщенням 305/2 ОУ»;
 • О. Любицький – «Розробка робото-технічних комплексів для роботи в умовах високих значень радіоактивності навколишнього середовища: історія, перспективи».

  Британські колеги у своїх доповідях визначили напрямки досліджень, які проводяться науковими установами Великої Британії та актуальні проблеми ядерно-небезпечних об'єктів.

  Після обговорення представлених доповідей було визначено основні напрями спільної діяльності між науковими установами, а саме:

 • зняття з експлуатації ядерних установок;
 • поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами;
 • розробка дистанційно керованих робото-технічних пристроїв;
 • дослідження скупчень паливовмісних матеріалів;
 • застосування неруйнівного контролю ядерних матеріалів;
 • соціологічні дослідження тощо.

  Результатом спільної дискусії під керівництвом проф. Анатолія Носовського і проф. Ніла Хаятта стала домовленість про закріплення подальшої співпраці в обговорених напрямах і публікації у вітчизняних журналах і наукових виданнях Об'єднаного Королівства в договорі про спільну науково-технічну діяльність.

  У ході роботи семінару представники української делегації ознайомились із практичними можливостями британських колег: було організовано оглядові екскурсії лабораторією проф. Річарда Френча та виробничим цехом Nuclear AMRC of the University of Sheffield, котрий є стратегічно важливим об’єктом Великобританії.

 •  
  Засідання Президії НАН України
  15.02.17 09:26

  08 лютого 2017 року відбулося Засідання Президії НАН України, яке проходило під головуванням Президента академії наук України, академіка НАН України, Героя України Бориса Євгеновича Патона.

  Засідання розпочалось із вступного слова Патона Б.Є. та нагородження відзнаками НАН України, Почесними грамотами НАН України і Центрального комітету профспілки працівників НАН України.

  Перше питання засідання було присвячено розгляду стану та перспектив науково- технічного супроводу діяльності з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. З доповіддю по цьому питанню виступив директор ІПБ АЕС НАН України, чл.-кор. НАН України Носовський Анатолій Володимирович.

  В обговореннях з цього питання взяли участь завідувач відділення ядерної та радіаційної безпеки Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Краснов Віктор Олександрович, заступник директора Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Мінрегіонбуд України, доктор технічних наук Немчинов Юрій Іванович, заступник технічного директора Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція» по об’єкту «Укриття» Кондратенко Сергій Олександрович, академік-секретар відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, академік НАН України Кириленко Олександр Васильович.

  Заслухавши та обговоривши доповідь Носовського А.В. Президія НАН України схвалила «Програму науково-технічного супроводу на етапах введення в експлуатацію та експлуатації Нового безпечного конфайнменту об’єкта «Укриття», а також зобов’язала Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України: забезпечити організацію та координацію участі установ НАН України у виконанні Програми науково-технічного супроводу на етапах введення в експлуатацію та експлуатації Нового безпечного конфайнменту об’єкта «Укриття» на всіх етапах її реалізації.

  В засідання прийняли участь співробітники ІПБ АЕС: в.о. вченого секретаря О.М. Шевцова, завідувач відділення ядерної та радіаційної безпеки Краснов В.О., провідний інженер  Є.М. Кудін.

   
  << Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Остання >>

  Сторінка 1 з 8